Logoların İçine Saklanmış 8 Gizli Mesaj

Logolar, firmaların oldukça önem verdiği ve son zamanlarda oldukça popüler olan konulardandır. Bir çoğumuz, logoların bize anlatmak istediklerini ilk bakışta anlayamasak ta aslında bunlar bizlere gizliden gizliye mesajlar verir. Bazı logolar çok zekici tasarlanmıştır. İşte Logolarda geçen gizli mesajlar.

Kanalımı takip edin: https://goo.gl/8Yf9Su

Video Öneri:

1- Gerçek Olmasını İstemeyeceğiniz 10 Rahatsız Edici Şey: https://youtu.be/nrkZ4Pk_yq4

2- Ünlü Logolarda Mevcut 12 Gizli Mesaj: https://youtu.be/zLpuHofo2kA

Diğer Hesaplarımız:
Facebook : https://goo.gl/mo5AkQ
Google+ : https://goo.gl/nKBFi4
Twitter : https://goo.gl/y3sbmS
Genel Videolar Oynatma Listesi: https://goo.gl/7u4rvX

Fedex, Lg, Apple gibi bazı büyük firmaların ortaya çıkarttığı logolar oldukça yaratıcıdır. Her biri bizlere ufakta olsa mesajlar verir. İşte ünlü markaların birbirinden farklı logoları;

8- Gillette
Gillette 100 yıldan fazla erkek bakımı için ürünler üretmektedir. Ürettiği bıçaklar o kadar popülerdir ki Gillette ismi adeta markalaşmıştır. Logoya ilk baktığınızda düz bir yazı ile '' Gillette '' yazıldığını görebilirsiniz. Fakat biraz daha dikkatli incelerseniz '' G '' ve '' i '' harflerinin adeta bir jiletle kesilmiş gibi durduğunu görebilirsiniz. Bu Gillette şirketinin, bıçaklarının keskinliğine yaptığı bir mesajdır.
7- Sun Microsystems
Sun, bilgisayar sunucuları ve iş istasyonları üreten bir şirkettir. Yaklaşık 34 yıllık olan şirketin Logosu ise oldukça yaratıcı tasarlanmış. Sadece '' U '' harfi kullanılan Logonun neresinden bakarsanız bakın Sun ismini okuyabiliyorsunuz.
6- Google
Her gün girdiğimiz Google'ın oldukça sade ve şık durmakta. Google'ın logosundaki renkler 3 ana rengi temsil etmekte. Kırmızı, mavi, sarı. Fakat sadece bir harf bunların dışında. L harfi diğer harflerden bağımsız olarak orada durmakta. Bunun sebebi '' L '' harfinin asiliği, baş kaldırmayı temsil ediyor olması. Bu firmanın diğer firmalardan farklı olduğu anlamına gelmekteymiş.
5- Adidas
Adidas'ın bu tanınan logosu bir dağı temsil edecek şekilde tasarlanmış. Bu üç çapraz şerit şirketin yaptığı iş ile uyumlu bir mesaj veriyor. Spor malzemeleri üreten firma için bu üç şerit sporcuların başarı tepesine giden yolda çıkacakları basamakları ve zorlukları sembolize etmekte.
4- Vikipedi
Vikipedi bize her anlamda bilgi sağlayan sevdiğimiz bir İnternet ansiklopedisi. Vikipedi'nin bu dünyaya benzeyen logosunda bazı yapboz parçalarının eksik olduğunu fark etmişsinizdir. Bunların koyulmasının da bir sebebi var tabii ki. Burada ki mesaj eksik bilgilere karşı olan arayışın hiçbir zaman tükenmeyeceği ve hiçbir zaman her şeyi bilmenin mümkün olmadığı mesajı.
3- Pepsi
Pepsinin 2009 yılında değiştirdiği ve kullanmaya başladığı bu logo, o dönemlerde bir çok tartışmayı beraber getirmiştir. O dönem Barrack Obama'nın kullandığı Logoya benzediğini söyleyende olmuştu, içerisinde gizli mesaj olduğunu söyleyende. Çünkü Barrack Obama ve Pepsinin logosu birbirini andırıyor. Bir çok insan Pepsi'yi ters çevirince '' is dead '' yani '' öldü '' yazdığını belirterek Obamaya karşı bir mesaj verildiğini belirtmişti.
2- BMW
BMW logosunda, Bavyera Free State'i temsil eden beyaz ve mavi renkler var. Ama gizem bununla sınırlı kalmıyor. Birinci Dünya Savaşı sırasında bir uçak üreticisi olan BMW, dönen bir pervaneden görülen mavi ve beyaz gökyüzünü simgeleyen dört dilimli madalyon logosunu kullanıyor.
1- Eighty20
Bu logo zekice düşünülmüş ve amacına uygun olarak tasarlanmış. Oldukça yaratıcı bir logo tasarımı.

Daha fazla video için sitemizi ziyaret edin:
http://www.yameraktan.com/