Ücretsiz Online Logo Yapımı Eğitimi [Photoshop Dersleri]

Ücretsiz Online Logo Yapımı Eğitimi Photoshop Dersleri ikinci bölümünde örnek bir logo tasarım gerçekleştireceğiz. Grafik tasarım konusunda "Logo Yapımı" ile ilgili eğitim yok. Bu serinin sonuna kadar birçok farklı çalışma oluşturarak logo çalışmalarını dijital ortama aktarmak isteyen kitleye destek olmayı hedefliyoruz.

Umarım eğitimden memnun kalırsınız. İyi seyirler.Çalışma dosyalarını http://www.pcderslerim.com sitesinden indirebilirsiniz.

Logo yapmak keyifli bir iştir. Ancak bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Logo yapımı eğitim videosunu izlediğiniz zaman orada sadece özel şekillerle neler yapabilirsiniz bunlardan bahsettim. Aslında logo tasarım sürecinde ilk olarak öncelik kurumun tarihini öğrendikten sonra beyin fırtınası sonucunda ortaya çıkar. Teorik bilgiler renk kullanımı ve etkileri, çizgilerin kalınlığı, boşluk vb. bu gibi bilgiler logo yapım süreci içerisinde onun hangi anlamlara geleceğini ifade eder.

Eğer çizim yeteneğiniz iyiyse ve hayal dünyanızda havuzda yüzer gibi iyi yüzebiliyorsanı o zaman işiniz biraz daha kolay. Çünkü bu aşamalarda hayal dünyamız çok önemli. Durun durun.. Bu anlattıklarımın hiç birisi bende yok. O zaman nasıl hayal edilir?

Referans logo çalışmalar. Nasıl hayal edilir?
99designs "free online logo store" diye aratırsanız Google içerisinde o zaman birçok yapılmış farklı logo çalışmaları karşınıza çıkacaktır. Buradaki logoları alıp programınızın içine yapıştırabilirsiniz. E hırsızlık yaptım ama ben şimdi? Hayır. Neden mi?

Herkes çocukluktan birini model olarak alır. Bazılarımız babamıza, bazılarımız annemize çok benzeri çünkü öyle olmak istedik ve onları referans aldık. Bazı futbol oyuncularını diğerlerinde daha çok beğeniriz ve onlar gibi oynamaya çalışırız bazı hareketlerini referans alırız. Ancak kimseden birşey çalmıyoruz. Tasarım sürecinde de aynı durum söz konusu.

Bazı tasarımcıların çalışmalarını çok beğeniriz. Bu çalışmanını içindeki renk, şekil, kullandığı hatlar vb. bu gibi durumlar olabilir. İşte bu görseller bizim önümüzde olduğu zaman sevdiğimiz tasarımcıların logolarını örnek alarak onlara yakın bir çalışma yapmaya çalışırız. Onun için referans almak hiçbir zaman ayıp değildir ve siz de hırsız değilsiniz.

Bu eğitim kapsamında cevabını verdiğimiz sorular:
1. Referans görsel nedir?
2. Photoshop programında logo yapmak istersem nelere dikkat etmem gerek? (Logo Adobe Illustratör, CorelDRAW gibi vectörel programlarda yapılır)
3. Özel şekiller nedir ve nasıl kurulur?
4. Özel şekiller nasıl kullanmam gerek?
5. Özel şekilleri nasıl sıralarız?

.

Yorumlarınıza hızlı cevap verebilmemiz için çevrelerine ekle:
Google+: http://plus.google.com/+afganrasulov (Önerilir)

Pcderslerim eğitimlerini izlediğin için teşekkürler.
Ücretsiz photoshop eğitimleri için abone olmayı unutma!

Abone ol: http://goo.gl/RxFw8I

Takipte kalın: https://www.youtube.com/user/afganrasulov

Diğer eğitim albümlerimiz:

Temel Eğitim Seti: http://goo.gl/Z2gKd3
Manipülasyon Çalışmalarımız: http://goo.gl/70k6Aw
Yaratıcı ve Pratik Bilgiler: http://goo.gl/2oCFoT
Speed Art Çalışmalarımız: http://goo.gl/3sL5I5

Her türlü soru, görüş ve önerilerin için www.pcderslerim.com/forum adresinden belirtebilir ya da forumu inceleyerek sormak istediklerin hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Google+: http://plus.google.com/+afganrasulov (Önerilir)
Facebook: https://www.facebook.com/pcderslerim
Twitter: https://twitter.com/pcderslerim .

Grafik tasarım programı Photoshop ile ilgili online ücretsiz özel türkçe ders paylaşımları yapıyoruz. Her bir çalışma türkçe özel ders. Özel türkçe dersleri diyorum çünkü eğitimlerimizin kalitsine güveniyoruz. Üst seviye eğitimlerimize bakmayı unutmayın.

Merhaba Pcderslerim takipçileri ben Afgan Rasulov! Sanat, eğitim ve eğlenceyi harmanlayarak grafik tasarımla ilgili Türkçe eğitimler hazırlayarak üniversite okuyan, okumayan, İngilizce bilmeyen ya da özel okullara, kurslara bütçesi yetmeyen geçliğe yardım etmek tek hedefim. Tabi bunun yanında YouTube para kazanma ve hayatımı paylaştığım bir çoğunuzun işine yarayacağını düşündüğüm vloglar/videolar üretiyorum.

Tüm videolara kanal menümüzden ulaşabilirsiniz: https://youtu.be/9WL4HXoXwtg