Ünlü Logolarda Mevcut 12 Gizli Mesaj

Markaların Logoları aslında çok basit gözüksede dikkatli bakmak bizlere bazı mesajlar veriyor. Bunları tasarlayan insanlar her yönü ile düşünüp logoyu oluşturmakta.Bazı ünlü markaların logolarına yakından baktığınızda ise gözden kaçırdığınız bazı şeyler olduğunu göreceksiniz. İşte Logolardaki 12 gizli mesaj!

Kanalımı takip edin: https://goo.gl/8Yf9Su
Facebook : https://goo.gl/mo5AkQ

Yanlış Şekilde Yediğimiz 10 Yiyecek - https://youtu.be/X5uYdm7sEsI

Diğer Hesaplarımız:
Google+ : https://goo.gl/nKBFi4
Twitter : https://goo.gl/y3sbmS
Genel Videolar Oynatma Listesi: https://goo.gl/7u4rvX

1- Pepsi
Pepsinin eski logosunu görüyorsunuz. Pepsi bu logoyu değiştirmek için tam 1 milyon dolar harcadı. Peki yeni logoya baktığınızda aradaki fark sizce nedir? Arnell Associates isimli firma Pepsiye bu logoyu tasarlarken logo hakkında tam 27 sayfalık bir sunum hazırladı. Şirket logoyu Da Vinci şifrelerinden birisi olarak gösteriyordu. Ayrıca logo Feng shui, Rönesans, İzafiyet Teorisi gibi bir çok farklı konuya dayandırılarak tasarlanmıştı ve temelinde insanlar için mesajlar taşımaktaydı.
2- FedEx
FedEx dünya çapında bilinen ve logosunu pek çok yerde görebileceğiniz bir kargo şirketi. FedEx'in logosuna biraz dikkatli bakarsanız '' E '' ve '' X '' harfleri arasında ki boşluğu görebileceksiniz. Bu boşlukta bulunan ok işareti bir kargo firması için oldukça yaratıcı. Şirket bu işaretin firmalarının ileri görüşlülüğünü belirtiyor. Ayrıca, lojistik sektöründe bulunmalarından dolay firmanın daima ileri gittiğini anlatmaktadır.
3- Apple
Hayatımızın içinde olan Apple'ın logosu neden ısırılmış elmadır düşündünüz mü? Apple logosunun ısırılmış elma olmasının nedeni Adem ve Havva hikayesinde ki ısırılmış elmaya dayanmaktadır. Aynı zamanda ilk bilgisayarların üretiminde yer alan Alan Turing'in yediği zehirli elma'ya ithafen kullanıldığıda söylenmektedir.
4- Audi
İç içe gemiş 4 halkanın anlamı 1937'lere dayanmakta. Logo Almanya'da kurulan 4 otomobil firmasının birleşmesiyle oluşan Auto Union'ı simgelemektedir. Yani sadece Audi'nin logosu değildir. Günümüzde bu 4 firmadan sadece Audi ayakta kalmıştır.
5- NBC
NBC 1950'li yıllarda ilk ürettiği renkli renkli televizyonları temsil etmesi için logosunda çeşitli renkler bulundurur. Biraz daha dikkatli bakarsanız logonun bir tavuskuşuna benzediğini görebilirsiniz. Logonun orta üst kısmında ise bir tavuskuşu kafası gözükmektedir.
6-Mercedes
Üç farklı yöne bakan logo bizlere 3 anlam ifade etmekte. Mercedes'in bu efsanevi logosu 3 farklı yöne bakıyor ve 3 anlam veriyor. Logo Kara, Deniz ve Havadaki hakimiyeti ve kaliteyi simgelemekte.
7- Toyota
Toyota logosundaki bu ilk bakışta anlamlandırmadığınız semboller aslında firmanın ismini temsil etmekte. 3 halkanın oluşturduğu kombinasyondan '' Toyota '' harfleri çıkmakta.
8- McDonalds
Logodaki '' M ''harfini her gördüğünüzde size McDonalds'ın '' M '' si olarak gelebilir. Firmada bunu doğruluyor ve logolarının başka anlam ifade etmediğini belirtti. Fakat 1960'lı yıllarda şirket logosunu değiştirmek isteyince şirketteki bir tasarımcı ve psikolog olan Louis Cheskin bu duruma karşı çıktı. Kadına göre Logo müşterin gözünde '' bir çift dolgun göğüs '' algısı yaratıyordu ve bu bilinç altına gönderilen bir mesajdı. Yani logo değişmemeliydi. Bundan kaynaklı olan kadın şirketin logosunu değiştirmemesi gerektiğini ısrarla diretmiştir.
9- Amazon.com
Amazon dünyanın en büyük online alışveriş sitesidir. 1996 yılında kurulan Amazon'un logosu gayet mantıklı tasarlanmış. Amazon logosundaki ok işareti bir gülen suratı temsil ediyor ve şirketin müşteri odaklı memnuniyet politikasını belirtiyor. Bu gülen surat şekli veren ok'un a harfinden z harfine gitmeside, sitede '' A '' dan '' Z '' ye herşeyin bulunabileceği mesajını vermesi için yapılmış.
10- Toblerone
Toblerone oldukça popüler bir çikolata markası. Toblerone logosuna baktığınızda ayı figürünü görebilirsiniz. Bunun nedeni firmanın kökeninin İsviçrenin Bern şehrine dayanmasıdır. Bern şehri ise aynı zaman ''Ayılar şehri'' olarak tanımlandırılmaktadır. Firmanın çıkış noktası olan Bern şehri firmanın logosuna bu şekilde işlenmiştir.
11- Sony Vaio
Sony'nin bazı model diz üstlerine verdiği Vaio'nın logosuda oldukça yaratıcı. Logoya dikkatli baktığınızda hem Analog hem de Dijital sembolleri içerdiğini görebilirsiniz. Bu hem firmanın ismine uygun hem de oldukça yaratıcı olmuş.
12- Formula 1
Kısaltması F1 olan Formula 1'in logosuda oldukça yaratıcı. gLogoya ilk baktığınızda F ve 1 gözünüzde canlanabilir. Ama bir çok insan bunu sadece F olarak görmektedir. Fakat logoda ki ortadaki beyaz noktaya dikkatli bakarsanız F harfinin yanında 1 rakamını kolayca görebileceksiniz.

Daha fazla video için sitemizi ziyaret edin:
http://www.yameraktan.com/